Aktuális

6430,Bácsalmás Szent János utca 5.,
Az intézmény nyitvatartási ideje: 7:00 - 18:00

Történelem verseny 20231124

 
Hunyadiak kora
 
A Hunyadiak kora történelmi vetélkedőt 2023. november 24-én rendeztük meg a Bácsalmási Kulturális Központban. A verseny a gimnázium hagyományos rendezvényei közé tartozik, minden évben megrendezésre kerül. A környező és határontúli általános iskolák 7-8. osztályos tanulói számára hirdetjük meg minden évben a versenyt. A diákok között kevert csapatokat hoztunk létre, így a más-más településről érkező tanulók a közös feladatmegoldás során meg is ismerkedhettek egymással.
Idén az 1400-tól 1699-ig tartó időszak volt a verseny témája.
A szervezők 8 feladattal készültek. Volt keresztrejtvény, térképes feladat, igaz-hamis, festményekhez és korstílusokhoz kötődő feladat is. A verseny nagyon jó hangulatban telt. A diákok, a kísérő tanárok és a zsűri tagok is örömmel vettek részt a megmérettetésen.
Nagyon köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!
Köszönjük a zsűri tagoknak, hogy elvállalták a zsűrizést!
A zsűri tagjai Barnáné Steixner Margit, Vargyai Antalné, Kocsisné Városi Judit tanárnők voltak.
Gratulálunk minden résztvevőnek!
 
 
 
 
 
Az első három helyezett csapat tagjai:
1.helyezett csapat:
Sereg Dániel Dominik (Kunbaja)
Páncsics Nimród (Bácsborsód)
Magyar Márk (Bácsborsód)
2.helyezett csapat:
Körmöci Júlia (Tompa)
Zhuang Keting (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Bácsalmás)
Dervalics Erik (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Bácsalmás)
3.helyezett csapat:
Horváth Virág (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Bácsalmás)
Horváth Máté (Kunbaja)
Kovács Norbert (Kunbaja)
Pap Dávid (Bácsalmási Hunyadi János Gimnázium)
Köszönjük a versenyt megszervező két hunyadis tanárnő munkáját!
A verseny szervezői Barnáné Steixner Margit és Gál Éva tanárnők voltak.
Nagyon köszönjük a Bácsalmási Kulturális Központnak a helyszín biztosítását és a sok segítséget!

A bacsalmasigimnazium.hu sütiket használ a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk az Ön weboldalhasználatra vonatkozó adatait, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket Ön adott meg számukra vagy az Ön által használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek. A weboldalon való böngészés folytatásával Ön hozzájárul a sütik használatához.

Tudjon meg többet Adatkezelési szabályzatunkban arról, kik vagyunk, hogyan léphet velünk kapcsolatba és hogyan dolgozzunk fel a személyes adatokat.

Az “Bezár" gomb lenyomásával jóváhagyja őket. 

Bővebben a cookie-król...

Bővebben az Adatkezelési szabályzatunkról...